Kurumsal ve Bireysel projelerinizde,sizi en iyi şekilde yansıtacak bir web sitesi,prestijiniz açısından çok önemlidir. Seçtiğiniz web tasarım firması ya da freelance web tasarımcı sizin aynanız niteliğinde olacaktır.

Pek çok web tasarım şirketi sizinle masaya oturduğunda,onlarca şey vaad edebilir.Bu noktada sizin birazda olsa bir bilgi sahibi olmanız,istediğiniz hedefleri,çizgileri aktarmanız çok önemlidir.İyi bir web tasarım şirketinde aranılan niteliklerden maddeler halinde bahsetmek gerekirse;

1- Referans çok önemlidir.Zengin bir portfolyo sunmak önemli değildir.Sizlere yaptıkları yüzlerce işi sunabilirler fakat sizin için önemli olan sayının çok olması değil,işlerin kaliteli olmasıdır

2- Size her şeyi vaad eden her isteğinize tamam diyen ve size fikir sunmayan kişilerden mümkün olduğunda uzak durun.

3-  “Ucuz etin yahnisi yavan olur.” deyimini aklınızın bir köşesinde tutun.

4- Yeri yurdu,adı sanı belli,her zaman ulaşabileceğiniz ve geri dönüşlerde sıkıntı yaşatmayan kişi veya kurumlarla çalışın.

5-  İşinizi yapan web arayüz tasarımcısında  mizah yeteneğinin olup olmadığına bakın.Mizah duygusu gelişmiş kişilerde eleştiri özelliği ön plandadır.Gerekli ve yerinde eleştiriler sizi doğru bir yola götürür.

6-  Yıl içerisinde gerekli güncellemeler talep ettiğinizde sizlerden ekstra bedel talep edenlere yanaşmayın.

7-  Sizlere sitenizin tüm panel bilgilerini,e-posta şifrelerini vs. eksiksiz olarak vermelerini isteyin.

8- Kurumunuz için site yaptıracaksanız yeni Türk Ticaret Kanununa uygun nitelikte olup olmadığını sorgulayın ve detayları inceleyin.

9- Yaptıkları iş sadece para kazanmak mı?  yoksa sevdikleri işi yaparken para kazanmak mı? bu iki seçenekteki tercihler sizin için önemli olmalıdır.

10- Sonuç olarak kaliteli hizmet disiplinli ve sistemli çalışmayı gerektirir.Tüm bu vasıflara uyan bir kişi veya kurum size doğru bir karar vermenizde etkin bir rol alacaktır.

Görsel: Andrii Bezvershenko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

%d blogcu bunu beğendi: